Dev Diary #2 približuje dynamické počasie v hre

V poradí druhý denník vývojára, ktorý autori nadchádzajúceho Total War: Pharaoh včera uverejnili, nám viac približuje dynamické zmeny počasia, ktoré budeme môcť v bitkách využiť aj v náš prospech. Okrem toho sme sa dozvedeli viac o vojnových vozoch či novinke nazvanej Ancient Legacy, zameranej na väčšiu znovuhrateľnosť za rovnaké frakcie.

Dynamické zmeny počasia

Tejto novinke, ktorá sa dotkne bitiek, venovali vývojári v najnovšom videu najväčšiu porciu času. Asi nebude prekvapením, že dynamické zmeny počasia umožnia nielen väčšiu variabilitu bitiek, ale i taktickú výzvu ako sa čo najlepšie prispôsobiť meniacim sa podmienkam na bojisku a ako ich v ideálnom prípade využiť i vo vlastný prospech.

Celkom by sme sa mali stretnúť s aspoň šiestimi rôznymi prejavmi počasia - dažďom, hmlou, lejakom (storm), búrkou (thunderstorm), piesočnou búrkou (sandstorm) a pre túto oblasť typickým úpekom. Čo je však podstatné, tieto prejavy počasia budú mať vplyv i na samotný terén. Daždivé počasie vytvorí na rôznych miestach mapy oblasti pokryté bahnom, ktoré našim jednotkám sťažia ich postup.

Tu však do hry nastúpi i ďalší faktor, a síce že nie všetky druhy jednotiek sa s konkrétnym terénom vyrovnajú rovnako dobre. Napr. pri spomenutom bahne budú vo výhode ľahšie obrnené jednotky, pretože, neprekvapivo, vojak bez ťažkého brnenia je ľahší a, ľudovo povedané, menej ho to ťahá k zemi.

Skúsenejší hráči okamžite uvidia nielen komplikácie, ale i taktické príležitosti. Čo tak vlákať súperovu ťažkú pechotu do zabahnenej časti mapy a tam ho prekvapiť úderom z diaľky? Alebo využiť prichádzajúcu piesočnú búrku, schovať zopár jednotiek pred prechádzajúcimi oddielmi a následne ich nepripravených prepadnúť z tyla?

Bojové vozy

Druhá časť videa je venovaná dnes už legendárnym dvojkolesovým bojovým vozom, v angličtine známym ako chariots. Na tie sa budeme môcť spoľahnúť či si už zahráme za niektorú z egyptských frakcií, alebo sa rozhodneme hrať za Chetitov. Autori však upozornili na niekoľko rozdielov medzi nimi.

V hre sa stretneme s viacerými kategóriami bojových vozov, od ťažkých vozov určených na priamy kontakt až po ľahké vozy. Egypťania budú mať k dispozícii predovšetkým ľahšie vozy, ktoré sú určené na dobiedzanie do súpera z diaľky (napr. streľbou lukostrelcov) bez toho, aby k nemu bolo nutné priblížiť sa. Na druhej strane, Chetiti svoju stratégiu stavajú skôr na ťažkých vozoch určených na prerážanie nepriateľských línií a viac kontaktný boj.

Aj pre vozy samozrejme budú platiť pravidlá, ktoré sme spomínali vyššie. Ťažšie vozy, aj keď nepomerne strašnejšia zbraň, ktorá dokáže spraviť oveľa väčšie škody, budú náchylnejšie na rozbahnený terén, kde budú v prípade uviaznutia ľahkou korisťou pre útok z diaľky. Nehovoriac o ekonomických škodách, ktoré vládca investíciou do týchto drahých jednotiek utrpí.

Dedičstvo predkov

Zaujímavou novinkou, ktorú autori priblížili v tretej časti videa, je Ancient Legacy, čo môžeme voľne preložiť ako akýsi staroveký odkaz alebo jednoducho ako dedičstvo predkov. Táto funkcionalita nám umožní meniť inak fixné mechaniky vzťahujúce sa k jednotlivým frakciám, čo podporí väčšiu variabilitu a znovuhrateľnosť aj za frakcie, s ktorými sme hru úspešne absolvovali.

Aj tu však budú musieť platiť i nejaké pravidlá a obmedzenia. Dôležité je, že rozhodnutie v šľapajách ktorého slávneho vládcu minulosti sa vydáme, nemusíme urobiť hneď. Budeme môcť rozohrať kampaň ako obyčajne, počkať si ako sa vyvinie a až na základe toho sa rozhodnúť, akým štýlom budeme chcieť v našom príbehu pokračovať ďalej. Až si však raz zvolíme konkrétnu cestu v rámci dedičstva predkov, nebudeme ju už môcť zmeniť.

Na bližšie informácie ohľadom tejto funkcionality si ešte budeme musieť počkať. Vo videu sa však objavil náhľad na obrazovku s výberom, ktorá naznačila, že variabilita bude naozaj veľká a medzi predkami, ktorých odkaz budeme môcť nasledovať, sa nachádzajú vojvodcovia, obchodníci, predstavitelia duchovenstva i stavitelia. Vybrať si tak budeme môcť od odkazov slávneho dobyvateľa Thutmoseho III. až po Cheopsa, považovaného za staviteľa jedného zo Siedmich divov sveta - Veľkej pyramídy v Gíze.

Ancient Legacy nám umožní vydať sa v stopách slávnych vojvodcov, obchodníkov či staviteľov.

Kráľovské dekréty

Záverom sa ešte vývojári pristavili pri tzv. kráľovských dekrétoch. Nejde o nič iné ako o dnes už v rámci série tradičnú obrazovku výskumu, resp. strom technológií, ktorý bude prítomný i v tejto hre.

Diskusia

Žiadne príspevky v diskusii.

Pridať komentár

Pre pridávanie komentárov je potrebné prihlásiť sa.