O stránkach

Tieto stránky začali vznikať v júni 2023, krátko na to, ako spoločnosť Creative Assembly oficiálne predstavila ďalší pripravovaný titul v rámci svojej strategickej série Total War, ktorý dostal pomenovanie Total War: Pharaoh. Total War séria patrí k mojim herným srdcovkám, spoznal som ju takmer 20 rokov pred písaním tohto článku, niekedy v prvej polovici roka 2004, kedy som si ešte ako základoškolák prečítal preview o vtedy chystanom pokračovaní série, o hre Rome: Total War. O sérii som dovtedy nepočul, už vtedy som však strategické hry obľuboval a okrem obrázkov, kde stovky a stovky rímskych legionárov na atraktívnom teréne bojujú proti divokým Galom, disciplinovaným Grékom či exotickým Egypťanom ma zaujal i koncept, v ktorom sa strategická mapa známa skôr z ťahových stratégií snúbi s epickými bojiskami, na ktorých sa bitky odohrávajú v reálnom čase.

Hra ma po vydaní nesmierne nadchla a veľmi rýchlo sa stala jednou z mojich najobľúbenejších počítačových hier vôbec. Keďže v rovnakom čase som sa v rámci voľného času začal učiť tvoriť webové stránky, spojil som tieto dve záľuby v jedno a vznikla, podľa mojich vedomostí, v tom čase úplne prvá slovenská fanstránka tejto hry a zakrátko i celej Total War série. O stránku som sa staral niekoľko rokov, prešla si viacerými sídlami a adresami (tou najznámejšou bola zrejme adresa totalwar.vokr.com) a postupom času sa mi z nej podarilo vybudovať pomerne rozsiahlu databázu informácii o všetkých dovtedy vydaných hier série, ktorá k sebe každým dňom pritiahla stovky návštevníkov.

Stránky ste v minulosti mohli vidieť aj v takejto podobe.

Postupom času, vplyvom školských/študentských a ďalších povinností i túžbe vyskúšať si prácu na iných projektoch som stránku ponechal svojmu osudu. Sérii som však ostal verný, kupoval a hrával som všetky ďalšie hry, ktoré boli vydané a platilo to až do času, kedy sa vývojári pustili do experimentu, v rámci ktorého ju zo sveta historických titulov posunuli do sveta fantasy. I keď si rád prečítam fantasy knižku či pozriem podobne ladený film, svet Warhammer bol (a je) pre mňa cudzí a tento nový smer, ktorým sa séria ubrala, ma príliš nezaujal.

O to viac som po vydaní poslednej hry vopred avízovanej Warhammer trilógie začal sledovať, čo ďalšie si vývojari prichystali. Pokračovania hier Medieval a Medieval 2, v ktoré som spolu s množstvom ďalších fanúšikov dúfal, som sa napokon (aspoň zatiaľ) nedočkal, koncept novej hry zasadenej do prostredia starovekého Egyptu ma však napriek tomu zaujala natoľko, že sa mi vnúkla myšlienka vrátiť sa k môjmu niekďajšiemu projektu a oživiť fanstránky Total War série. To som vo veľmi krátkom čase napokon pretavil i do reality.

Tieto stránky dnes privádzam na svet v novom šate, s novou adresou a so značne osekaným obsahom (ktorý by som postupom času rád dopĺňal), považujem ju však za duchovného nástupcu a pokračovateľa stránok, s ktorými som pred spomínanými 19 rokmi začínal svoju programátorsku dráhu. Z tohto dôvodu si trúfam vyhlásiť, že miesto, kde sa práve nachádzate, predstavuje najstaršiu fanstránku Total War série na Slovensku (a zrejme i v Česku). Verím, že vám prostredníctvom nej budem prinášať mnoho zaujímavých informácii zo sveta tejto populárnej hernej série a že sa mi z nej postupne podarí vybudovať miesto, na ktoré sa budete radi vracať a okolo ktorého sa znova vytvorí živá komunita slovenských a českých hráčov Total War série.