Balíčky kultúr

Kultúry sú v Total War: Rome II dôležitým konceptom, ktorý má vplyv na takmer všetky oblasti v hre. Každá z frakcií v hre patrí do niektorej z mnohých kultúr a každá kultúra patrí k jednej zo štyroch kultúrnych skupín - rímskej, helénskej, barbarskej alebo východnej. Hra sa od vydania v rámci sťahovateľného obsahu (DLC) dočkala celkom piatich balíčkov, ktoré kampaň obohatili o nové kultúry a frakcie.

Greek States

Hneď s vydaním hry sa vydania dočkal aj prvý balíček kultúr, ktorý sa zameral na grécke mestské štáty. Greek States hru obohatil o novú kultúru, s ňou spojené bonusy a tri frakcie patriace do novej kultúry - Atény, Epirus a Spartu. Pre fanúšikov, ktorí si hru predobjednali, bol k dispozícii zdarma.

Nomadic Tribes

Necelé dva mesiace po vydaní Rome II bol uvoľnený druhý kultúrny balíček. Novinkou v Total War: Rome II boli rôzne migrujúce kmene a práve na ne sa zameral balíček Nomadic Tribes. Ten do kampane pridal ďalšiu kultúru, ktorá napr. urýchľuje stavbu armády a pridal tiež tri nové frakcie kočovných kmeňov, ktoré sa do starovekej Európy presúvali z východných stepí - okrem sarmatského kmeňa Roxolanov aj kmeň Massagetov a populárnych Skýtov.

Pirates and Raiders

V máji 2014, necelých 9 mesiacov po vydaní hry, svetlo sveta uzrel aj tretí balíček kultúr. Pirates and Raiders. Ako už samotný názov napovedá, hru tentokrát obohatil o frakcie špecializujúce sa na plienenie a lúpežné nájazdy, predovšetkým teda smerom z mora. Okrem novej kultúry a jej bonusov, nového náboženstva, žoldnierskych jednotiek a technológií priniesol i spomínané tri nové frakcie - ilýrsky kmeň Ardieov, kráľovstvo Odrysov a malý keltský štát Tylis.

Pirates and Raiders pridal do hry frakcie špecializujúce sa na plienenie a lúpežné nájazdy.

Black Sea Colonies

V novembri 2014 došlo k vydaniu štvrtého balíčka kultúr, tentokrát zameraného na oblasť Čierneho mora. Tú v staroveku okrem iných kolonizovali i Gréci a produktom tejto snahy bolo i mnoho štátnych útvarov, ktoré na pôvodných kolóniách vyrástli. Balíček okrem ďalších troch nových frakcií - Bosporskej ríše Kimerov, Kolchisu a Pergamonu, do hry pridal i niektoré nové bonusy ako napr. urýchlená kultúrna konverzia alebo efektívnejší výskum, ktoré odhodlaným kolonizátorom určite prídu vhod.

Desert Kingdoms

Finálnym kultúrnym balíčkom vydaným v marci 2018 sa stal balíček Desert Kingdoms, ktorý sa točil okolo púštnych kultúr severnej Afriky a Arabského polostrova. Okrem nových jednotiek špecializujúcich sa najmä na boj na diaľku do hry pridal i štvoricu nových frakcií - berberský kmeň Masesilov, kráľovstvo Kuš a arabské kmene Sabejcov a Nabatejcov.