Balíčky kampaní

Total War: Rome II sa po svojom vydaní dočkal celkovo šiestich kampaňových balíčkov. Tie do hry pridávali nové kampane, ktoré sme si mohli zahrať popri tých štandardných, pričom sa spravidla zameriavali na nejaký konkrétny medzník v dejinách starovekého Ríma.

Caesar in Gaul

Prvý balíček, vydaný v decembri 2013, pridal do hry kampaň, ktorá sledovala priebeh vojny v Gálii a ktorá tiež preslávila osobu Julia Caesara. Mapa kampane sa skladala prevažne z oblasti Galie a ponúka na výber 4 hrateľné frakcie. Balíček tiež obohatil veľkú kampaň o 3 nové hrateľné frakcie - kmene Nervov, Bójov a Galatiu.

Hannibal at the Gates

Druhý kampaňový balíček vyšiel 3 mesiace po tom prvom, v marci 2014 a preniesol nás ešte o jeden a pol storočia dozadu, do čias druhej púnskej vojny. Mapa kampane sa sústredila na západnú časť Stredomoria a hrať bolo možné za jednu z piatich frakcií. Balíček tiež do Veľkej kampane pridal tri nové hrateľné frakcie - keltský kmeň Arevakov, kmeň Lusitánov a Syrakúzy.

Imperator Augustus

V septembri 2014, rok po vydaní pôvodnej Total War: Rome II, si do hry našla cestu nová kampaň postavená okolo občianskej vojny spojenej s pádom druhého triumvirátu. Kampaňová mapa zahŕňala prakticky všetky oblasti Veľkej kampane a umožňovala vybrať si jednu z desiatich hrateľných frakcií. Balíček bol sprístupnený zadarmo.

Wrath of Sparta

Presne tri mesiace po vydaní predošlého balíčku bol vydaný ďalší balíček, ktorý ponúkol kampaň zameranú na obdobie peloponézských vojen od roku 432 pred n. l., čím zároveň posunul hru najďalej do histórie zo všetkých dovtedy (i neskôr) vydaných kampaní. Mapa zahŕňala oblasť Peloponézskeho polostrova a západnej Anatólie (Malej Ázie) a mohli sme si na nej zahrať za jednu zo štyroch hrateľných frakcií - Atény, Spartu, Korint a Boiótiu.

Najďalej do histórie, do 5. storočia pred n. l., sa Total War: Rome II dostal v kampani Wrath of Sparta.

Empire Divided

Prešli takmer celé tri roky, kým sa hra dočkala ďalšieho balíčka s kampaňou. Empire Divided vydaný v novembri 2017 v kontraste s tým predošlým posunul hru zo všetkých kampaní najbližšie k súčasnosti, konkrétne na koniec tretieho storočia nášho letopočtu, kedy bola Rímska ríša zmietaná politickou nestabilitou, úpadkom ekonomiky a musela čeliť silnejúcemu náporu barbarských susedov. Mapa kampane opäť zahŕňala oblasti veľkej kampane a umožňovala zahrať si za desiatku frakcií.

Rise of the Republic

Posledný kampaňový balíček pre hru vyšiel v auguste 2018 a posunul sa o viac ako pol tisícročia v čase dozadu, až do obdobia vzmáhajúcej sa Rímskej republiky. Mapa kampane aj s ôsmimi hrateľnými frakciami zahŕňala územia "talianskej čižmy" s ostrovmi Korziky a Sardínie a malým výsekom severnej Afriky ovládanej Kartágom.