Egypťania

Egypt pod vládou faraóna Ramzesa III. prežíval finálne chvíle obdobia známeho ako Nová ríša. Ramzes III., známy tiež ako posledný veľký faraón Novej ríše, udatne vzdoroval invázií morských národov a uchránil tak svoju ríšu pred takým nebývalým úpadkom, aký postihol jeho susedov.

V hre sa Egypťania spoliehajú predovšetkým na ľahko obrnené jednotky, ktoré skôr než ťažké frontálne útoky uplatňujú taktiku udri a uteč. Oprieť sa tiež môžu o pre nich charakteristické bojové vozy.

Okrem spomínaného Ramzesa III. vedú jednotlivé frakcie i Seti II., Amenmesse a Tausret.

Ramzes

Ideálna frakcia pre nových hráčov. Hra pod Ramzesom umožňuje rýchly postup vďaka veľkému množstvu rozmanitých surovín, ku ktorým má prístup. Jeho vojská sa opierajú o stredne ťažkú pechotu, lukostrelcov a bojové vozy.

Seti

Seti sa spolieha najmä na hrubú silu, hra za túto frakciu tak predstavuje rýdzo vojenskú cestu, kde pre diplomaciu neexistuje takmer žiadny priestor. Armáda sa opiera najmä o kvantitu, nie o kvalitu - Seti disponuje prístupom k množstvu lacných a slabších jednotiek, ktoré nepriateľa prevalcujú.

Amenmesse

Relatívne bezpečná štartovacia pozícia na mape znamená, že ideálny spôsob vedenia vojny pre túto frakciu predstavuje boj vedený z diaľky. Amenmesse disponuje plejádou elitných streleckých jednotiek a ani ich vysoká obstarávacia cena preňho vďaka prístupu k nerastnému bohatstvu nepredstavuje závažný problém.

Tausret

Ideálna frakcia pre zarytých stratégov. Vďaka bohatej ekonomike vyplývajúcej zo skorého prístupu k Nílu môže Tausret viesť defenzívne vojny. Musí sa však vyvarovať chýb, ktoré sa môžu začať rýchlo nabaľovať. Čo sa týka vojenskej stránky, táto frakcia má prístup k najlepším bojovým vozom v hre, čo jej umožňuje vyskladať bezprecedentnú bojovú silu.

Egypt sa bude v hre opierať najmä o ľahkú pechotu a bojové vozy.